Natura Świadomości

ODCZUCIA O KSIĄŻCE JESTEM ŚWIADOMOŚCIĄ

W tym miejscu znajdują się odczucia osób, które zechciały podzielić się swoimi refleksjami po zapoznaniu się z publikacją 

„Jestem Świadomością. O zaawansowanych stanach świadomości” (wydanie: marzec 2020). 

Jeżeli czujesz, że po zapoznaniu się z treścią książki, chcesz pomóc w dotarciu do większej ilości osób z treściami, to proszę - wystarczy, że wyrazisz to w formie swoich odczuć i wyślesz do mnie emaila. Moja wdzięczność będzie ogromna.

Wszystkie odczucia są subiektywnymi spostrzeżeniami osób, które zakupiły książkę i zapoznały się z jej treścią  (zweryfikowany czytelnik). 

Zostały one pozyskane bezpośrednio od czytelników książki poprzez email, sms czy poprzez komunikator w mediach społecznościowych.

 

💬 „Świadomość” to książka, którą odkrywałam poprzez wiele podejść i do której wracam nieustająco na ścieżce mojego odkrywania tego kim jestem i odpuszczania tego, kim mi się wydaje, że jestem.

 Towarzyszy mi we wzrostach i pomaga w sytuacjach kryzysu, kiedy rezygnacja z przywiązania do tego, czego utrata ten kryzys wywołała, może znowu zaprowadzić spokój. I choć książka mówi też o tzw. poziomach zaawansowanych drogi samopoznania, to opisuje ważne aspekty etapów po drodze do nich i przez to wspiera nasz wewnętrzny kompas, który jeszcze może nie ufać, że to co rozpoznaje to faktycznie prawda, która nas przyciąga.

Wiele wskazówek z książki Brygidy Pietraszek upewnia mnie na mojej drodze lub dokładnie pokazuje, że to co stoi na przeszkodzie to moje przywiązania, pragnienia tego, aby ten rozwój był jakiś, zaliczał konkretne etapy czy stany, i to jeszcze w określonym tempie.

Wczytanie się, czym jest faktyczne bycie w doświadczeniu, które jest i bycie z nim w pełni całej swojej istoty, z totalną jego akceptacją i poddaniem niechęci, które mogą być z nim związane, to jedna z mocniejszych lekcji o „tu i teraz” jaką otrzymałam na swojej drodze.

 Bardzo polecam poszukującym i ciekawym prostej, jasnej, odważnej ścieżki do swojej prawdziwej istoty.”

Aleksandra, Poznań  (opinia dotyczy książki  „Jestem Świadomością”)

  

 

💬 „Książkę zamówiłem z polecenia. Nie miałem wobec niej żadnych oczekiwań. Pomimo to, jak tylko wyciągnąłem przesyłkę ze skrzynki poczułem niesamowitą potrzebę przeczytania tej książki od razu i tak się stało.Gdyby miał napisać w kilku słowach, co w książce się znajduje, to jedyne słowa jakie mogą to opisać brzmią: "wszystko czego Ci potrzeba". Jednak to stanie się jasne, dopiero jak przeczytasz książkę, a Ty być może zastanawiasz się dopiero nad jej zakupem i czytasz tą opinię, żeby podjąć decyzję.

Napiszę więc co mi dało przeczytanie książki po raz pierwszy. Tak po raz pierwszy, bo mam niemal pewność że przeczytam ją jeszcze wiele razy. Otóż czytając tą książkę zidentyfikowałem swój największy lęk przed rozwojem, a potem znalazłem w książce informacje, dzięki którym ten lęk przestał być istotny. Nie wiem, co Ty znajdziesz w książce, ale jeśli tylko interesujesz się rozwojem duchowym, to na pewno znajdziesz w niej cenne informacje, które pozwolą Ci pójść dalej. Ta książka to skarbnica wiedzy, w której autorka pięknie opisuje naszą drogę do oświecenia.

Ja osobiście jestem bardzo wdzięczny, za to że mogłem tą książkę przeczytać i polecam ją każdemu, kto chce się rozwijać duchowo.”

Krzysztof, Wrocław (dotyczy książki  „Jestem Świadomością”)

 

💬 "Właśnie jestem po pierwszym czytaniu tekstu. Najpierw dziękuję za wymowną dedykację. Wobec narastającego w sposób lawinowy zgiełku zdarzeń i informacji odnalezienie ciszy i spokoju wymaga rzeczywiście nie lada wyczynu. Przyznam szczerze, że gdyby ta książka trafiła w moje ręce jakieś 30 lat temu, niewiele bym z niej zrozumiał. Teraz dzięki niej zrozumiałem choćby to ,że wszystko ma swój czas. Tak sobie myślę, że drugie czytanie nastąpi w cieniu brzozy na moich Mazurach 

Dziękuję za ważną dla mnie TERAZ książkę."

Mirosław, Warszawa (dotyczy książki „Jestem Świadomością” )

 

 

💬 „Chciałbym podzielić się z Państwem moimi odczuciami i wrażeniami po lekturze książek Pani Brygidy Pietraszek.

Przede wszystkim chciałbym podziękować za przygotowanie tych publikacji i możliwość odebrania w tej postaci przekazu jaki Pani Brygida przygotowała dla osób zainteresowanych rozpoznaniem natury Rzeczywistości, pogłębieniem duchowego „rozumienia” istoty rzeczy, zwiększeniem poziomu samoświadomości.

Autorka z pewnością włożyła wielki wysiłek w pracę nad przekazem werbalnym tego, co tak trudno ubrać w myśli i słowa. Przełożenie własnych doświadczeń z tego obszaru i własnych stanów świadomości jest arcytrudnym zadaniem.

Książki z pewnością nie są (zwłaszcza „Jestem Świadomością”) pozycjami dla osób dopiero rozpoczynających swoja duchową drogę, ale bardzo dobrze przekazują przeżycia, stany i intencje autorki.

Dla mnie osobiście (ale myślę, że także dla wielu innych osób w dalszym ciągu utożsamionych w dużym stopniu z własnym umysłem) bardzo cenne i znamienne jest to, że książki mają pewien wymiar praktyczny (tym razem mam na myśli głównie „Tożsamość..”). Opisy stanów świadomości czy kwestie

związane z tożsamością, można odnieść bezpośrednio do siebie, tu i teraz.

To bardzo ułatwia zrobienie kolejnego małego kroku w samopoznaniu, w rozpoznaniu siebie i swojego miejsca w Rzeczywistości. Także tak prozaiczna z pozoru sytuacja, że autorka jest jedną z „nas” (geograficznie, czasowo, fizycznie) nadaje wszystkim słowom, zdaniom, całej treści, inną perspektywę. Perspektywę bliskości i lepszego odbioru i rozumienia (jakkolwiek nietrafionym określeniem jest „rozumienie” w tym przypadku). Dzięki temu cały przekaz czytelnik odnosi bezpośrednio bardziej do siebie, do swojej świadomości.

 

Fakt, że prace Pani Brygidy są (moim zdaniem przynajmniej) skierowane – jak już wspomniałem - do osób już na jakimś etapie swojej duchowej ścieżki, skutkuje tym, że optymalna „absorbcja” przekazu jaki zawarty jest w obu książkach wiąże się koniecznością czytania ich w określonym stanie świadomości. Mam tutaj na myśli możliwie wysoki poziom z jednej strony uważności, a z drugiej przygotowania umysłu i świadomości, przypominający stan medytacyjny. W moim przypadku tak przynajmniej było, że czytanie rezerwowałem sobie na czas, kiedy mogłem się w pełni odizolować od

otoczenia, od spraw bieżących, kiedy byłem wypoczęty i zrelaksowany. I jeśli miałbym do czegoś porównać czas czytania i mój stan w jakim się to odbywało, to byłaby to forma medytacji.

Wyrazy wdzięczności dla Pani Brygidy i osób, które miały wkład w powstanie tych przekazów.

 

Dziękuję też Pani Brygidzie za piękne, duchowe dedykacje 🙏🙂”

Rafał, Opinie o obu książkach 

 

 

💬 „Czytanie książki miało być celebracją, ale wyszedł maraton, bo jak zaczęłam czytać, nie mogłam się oderwać. Czytałam sercem, bo rozum nie jest najlepszym odbiorcą tej treści.

Swoją książką Autorka zabrała mnie w cudowną podróż, podróż, którą już kiedyś zaczęłam i którą w swoim tempie kontynuuję.

Ta wycieczka nie była łatwa. Na początku odezwało się Ego: ,,O, zobacz jaka jesteś genialna! Jak wysoko jesteś!". Potem umysł zaczął siać zamęt, chciał wszystko posegregować, powkładać w ramy, uruchomił wewnętrznego krytyka...

Tylko dusza zachowała spokój.

W genialny sposób Autorka opisała coś, co jest, a czego nie widać. Coś, co jest WSZYSTKIM  a jednocześnie niczym konkretnym.

Poruszyła mnie, a właściwie wstrząsnęła energetycznie, a jednocześnie ukoiła, ugruntowała.

Oczywiście nie jest to przekaz ,,na raz", będę do niego wracała i czerpała, jak z życiodajnego źródła.

Z wielką Miłością dziękuję ?  za Twój DAR.”

Julita, Sieradz (dotyczy książki  „Jestem Świadomością”)

 

 

💬„Autorka bardzo precyzyjnym językiem przeprowadza przez opisy stanów świadomości, które niedostępne są intelektualnemu postrzeganiu. Lektura to swoisty kod, który pozwala na niemożliwą dla umysłu podróż - czytając odnosiłem wrażenie, że spoglądam poza jego granice. Dla mnie była to forma medytacji. Jestem bardzo wdzięczny za ten przekaz. Na pewno będę do niego wracał.”

Kajetan, Bielsko-Biała (dotyczy książki  „Jestem Świadomością”)

 

 

 

💬 „Przeczytałam książkę "Jestem Świadomością", dotarła do mnie dzięki koledze. Już od jakiegoś czasu poszerzam swoją świadomość. Mam za sobą kilka interesujących lektur...

  książkę pochłonęłam .... choć i tak pewnie przeczytam ją jeszcze kilka razy bo nie wszystko z pewnością dotarło. Jedno co mogę powiedzieć, że ja też tak chcę... Pozbyć się tych ziemskich odczuć i po prostu być. Poczuć tą jednię.

Szczególnie ważne chyba dla mnie jest aby umieć uwalniać się od bólu fizycznego... choć wiem, że on coś pokazuje... jednak często nazbyt  długo to ze mną jest.”

Dominika, Wrocław (dotyczy książki  „Jestem Świadomością”)

  

💬 „Tej książki nie można traktować jako poradnika lub podręcznika do osiągania stanów oświecenia. Jest to bardziej dzieło teologiczno-filozoficzne, a jego lektura wymaga skupienia i wyciszenia. Nie warto zatem spieszyć się z czytaniem, bo wiele rzeczy może umknąć. To książka, którą krok po kroku, powinno się analizować i korzystać z podpowiedzi własnej intuicji. Nic nie jest tu napisane wprost. Tak, jakby autorka pozostawiała wolną przestrzeń do indywidualnego zdobywania doświadczeń duchowych, a opisane przez nią stany były do tego inspiracją. Bez wątpienia jest to książka o wysokich wibracjach, do której warto wracać w różnych momentach życia i pogłębiać sens zawartej w niej prawdy.”

Ania W., Warszawa (dotyczy książki  „Jestem Świadomością”)

 

 

 

💬 „Dziękuję Brygidzie za tę książkę. Ująć w ten sposób to wielka rzecz. Myślę, że to ważna lektura dla ludzi, którzy, jak ta ryba w wodzie przeczuwają, że prócz wody musi być coś jeszcze. Dla ludzi , którzy wkraczają na duchową ścieżkę i dla tych którzy długo idą , którzy po przeczytaniu pięknych cytatów np. Krishnamurtiego sięgają po jego książki i zaczyna się zawiła droga. Krisznamurti w sposób trudniejszy mówi dokładnie o tym, o czym pisze Brygida, ale Krishnamurtiego odłożą ,bo czas w jakim pisał, tłumaczenie, pewna rozwlekłości powoduje zarzucanie zamiaru przeczytania wszystkiego. Brygida łagodzi dystans chociażby wstępem i świadectwem, że jest zwykłym człowiekiem, potem wiemy, że niezwykłym ,ale tu już trzeba wyjść poza wstęp, który nas zachęca, bo już bliższa ciału koszula, gdy tzw. zwykła dziewczyna, z naszego kręgu geograficznego, wychowana w naszej kulturze mówi to, poprzez swoje doświadczenie, to nas porusza głęboko. można zaznać ulgi, że nasze przeczucia co do przeróżnych guru, religii, nie wynikają z naszego spisku, lecz są intuicją. Zresztą co ja będę się rozpisywać, będę polecać a jak uznam, że powinnam komuś kupić tę książkę to kupię. Brygidę w cichości tulę do serca. Wiem, że jej obecność na tym świecie podnosi wibrację innych.”

Beata D. (dotyczy książki  „Jestem Świadomością”)

 

 

 

💬 „Wydawałoby się, że to tylko 153 strony, a tu nad wieloma spostrzeżeniami, trzeba się pochylić i zastanowić. Ołówek w dłoni, żeby móc do tego powrócić, ale i wiele elementów, które są mi bliskie przez pryzmat życiowych doświadczeń.

...Porzucamy pychę, dumę czy potrzebę utwierdzania się w swojej wspaniałości. Nasze działania w służbie innym są wolne od pokusy pochwały czy obwieszczania wszem i wobec naszej pozornej wielkości... Dziękuję”

Kamila, Dolny Śląsk (dotyczy książki  „Jestem Świadomością”)

 

 

 

💬 „Przeczytałem już sporo książek. Od momentu, kiedy zaczął się mój rozwój, zdecydowanie przeważa tematyka poświęcona rozwojowi świadomości.

Jakiś czas temu w moich rękach pojawiła się książka „Jestem Świadomością – o zaawansowanych stanach świadomości”, autorstwa Brygidy Pietraszek. Autorka to osoba szerzej nieznana, mieszka w Polsce. Pisze o rzeczach bardzo ważnych, głębokich. Jeśli ktoś czytał prace Eckharta Tolle i Davida R. Hawkinsa, znajdzie w tej książce coś nowego, co sprawia, że zaczynamy inaczej postrzegać to, kim jesteśmy.

Jestem Świadomością – właśnie o tym jest ta książka. Prowadzi czytelnika do znacznie głębszej perspektywy siebie i świadomości. Stawia między tym znak równości. Skupia się w największym stopniu na najwyższych stanach świadomości i tym, że poprzez wewnętrzną pracę możemy je osiągnąć. I wcale nie musimy być mnichami, żyć w aszramie w Indiach lub medytować w odosobnieniu przez 20 lat. Możemy to osiągnąć żyjąc tutaj, w Polsce – pracując, mając rodziny i obowiązki.

Autorka to zupełnie zwyczajny człowiek, który pokazuje to na własnym przykładzie.

Czytając tę książkę, możemy odkryć znacznie szerszy sens i kontekst własnego życia, licznych doświadczeń i tego, dokąd prowadzi nasza droga. Rozwój świadomości, podróż do pełni Świadomości ma kluczowe znaczenie w obecnych czasach wielkich zmian na Ziemi.

Osobiście cenię sobie najbardziej te książki, które mówią. Przemawiąjące między wierszami i pozostawiające z głęboką, wewnętrzną refleksją. Za każdym razem, kiedy do nich wracam, odkrywam coś nowego.

„Jestem Świadomością” jest właśnie taka.

Gorąco polecam każdemu, dla kogo wzrastanie w świadomości ma istotne znaczenie w życiu.”

Robert, Warszawa (dotyczy książki  „Jestem Świadomością”)

 

 

💬 „Czy wiedziałeś, że istnieje coś takiego jak zaawansowane stany świadomości?

Ja nie, ale już wiem dzięki autorce, której posty regularnie wyświetlały mi się na tablicy głównej LinkedIn i dlatego, gdy wyświetliło mi się, że wydała książkę to poprosiłam o link do płatności.

Ciekawość to pierwszy stopień do piekła, ale u Brygida Pietraszek go nie znajdziesz a znajdziesz historię, która da Ci do myślenia. Przeczytałam od deski do deski. Czas na Ciebie.

Zajrzyj sam.”

Marta, Trójmiasto (dotyczy książki  „Jestem Świadomością”)

 

  

💬 „Skończyłem czytać książkę. Zdecydowanie nie jestem jeszcze na najwyższym poziomie świadomości, ale zauważam ludzi którzy taki poziom posiadają. Przemówiła do mnie szczególnie część III Pełnia, bo była trochę praktyczna i chyba najbardziej ją do siebie przyjąłem. Wiem, że nic na siłę nie zrobię żeby być dalej. Co ma być, to będzie. Dziękuję jeszcze raz za książkę i autograf. Może wrócę do niej za jakiś czas, z inną już otwartością.”

Tomek, Warszawa (opinia dotyczy książki  „Jestem Świadomością”)

WYDARZENIA

WYJAZD KONTEMPLACYJNY "GRZMOT CISZY"

  • Termin:  19-21 MAJ 2023

EDYCJA MAJ 2023 - TERMIN ODWOŁANY - ZAPRASZAM DO OBSERWOWANIA KOLEJNYCH MOZLIWOŚCI

WYJAZD KONTEMPLACYJNY   z cyklu: "GRZMOT CISZY"

Gdzie : MAZURY/MAZURSKIE SIEDLISKO EKSPRESJI 

Zanurzeni w wewnętrznej ciszy mamy niezwykłą moc docierania do najgłębszej własnej prawdy

więcej

WYJAZD KONTEMPLACYJNY "WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD BYĆ"

  • Termin:  16-18 WRZESIEŃ 2022

❤EDYCJA WRZESIEŃ 2022 - ZAPISY JUŻ ZAMKNIETE❤

WYJAZD KONTEMPLACYJNY   z cyklu  : "Wszystko Zaczyna się od BYĆ"

Gdzie : MAZURY/SIEDLISKO NAWIADY 

W czasie chaosu odnajdź Siebie a tym samym spokój, harmonię. 

więcej

"WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD BYĆ" WYJAZD KONTEMPLACYJNY

  • Termin:  13-15 maj  2022

NOWA EDYCJA 2022  - ZAPISY JUŻ ZAMKNIĘTE

WYJAZD KONTEMPLACYJNY   z cyklu  : "Wszystko Zaczyna się od BYĆ"

Gdzie : MAZURY/SIEDLISKO NAWIADY 

W czasie chaosu odnajdź spokój, harmonię. Bądź spójny ze Sobą. 

więcej

Artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Więcej informacji na temat polityki dostępne w zakładce Polityka Bezpieczeństwa.

Akceptuję pliki cookies z tej witryny