Natura Świadomości

ODCZUCIA O KSIĄŻCE TOŻSAMOŚĆ

W tym miejscu znajdują się odczucia osób, które zechciały podzielić się swoimi refleksjami  po zapoznaniu się z publikacją 

„Tożsamość. O naturze tego Kim Jesteśmy” (wydanie: styczeń 2022).

Jeżeli czujesz, że po zapoznaniu się z treścią książki, chcesz pomóc w dotarciu do większej ilości osób, to bardzo proszę - wystarczy, że wyrazisz to w formie swoich odczuć, które wyślesz na mój email . Moja wdzięczność będzie ogromna.

Wszystkie odczucia są subiektywnymi spostrzeżeniami osób (zweryfikowany czytelnik) i nie powinny być traktowane jako opina czy zachęta do  zakupu. 

Zostały one pozyskane bezpośrednio od czytelników książki poprzez email, sms czy poprzez komunikator w mediach społecznościowych.

 

 

 💬 „Tożsamość. O naturze tego Kim Jesteśmy” to wyjątkowa książka. Przeczytałem wiele książek z zakresu tematyki zmiany świadomości i rozwoju, polskich, a przede wszystkim angielskojęzycznych. Miałem niezwykłą okazję zapoznać się z rękopisem "Tożsamości".


Książka w bardzo prosty i przystępny sposób prowadzi czytelnika po kierunkach ewolucji świadomości. Pokazuje jak różne drogi zbiegają się w jedno. Doskonale ukazuje poszczególne etapy zmiany percepcji tożsamości w procesie ewolucji świadomości. Bardzo łatwo można znaleźć odniesienie do tego, gdzie w danej chwili jesteśmy w osobistym procesie, co za nami, co może być przed nami.
Doskonała inspiracja dla każdej osoby, bez względu na to, w którym miejscu, na jakim poziomie świadomości się znajduje.
Ułatwia to przystępny i prosty w zrozumieniu styl Autorki oraz fakt, że sama doświadczyła w pełni tego, co opisała”

Robert, Warszawa (dotyczy książki „Tożsamość”)

 

 

💬 „ Wybrałam się z dziećmi do miejsca o dźwięcznej nazwie HyperReality. Doświadczenie rzeczywistości wirtualnej. Nie leżało ono w sferze moich zainteresowań, ale za to w sferze zainteresowań dzieci.

Wiadomo - cool!

To były nasze wspólne wakacje poświąteczne, by zobaczyć Londyn.
Każdy z nas mógł wybrać to co chce zobaczyć. Ja wybrałam muzea (ha ha, nawet dzieci uznały że niektórzy malarze "umieli trochę malować"), a jeden z synów - zakręcenie w wirtualność.

Była ich czwórka, więc jako ta "bez pary" mogłam sobie odpuścić strzelanie do zombi i obronę bunkrów.

Miałam 2h czasu czekania.
Dla siebie.

Uwielbiam takie momenty, przyznaję.

Popijając egzotyczną herbatę - w ferworze walki i strzelaniny która działa się tuż obok - zanurzyłam się w książkę.

Czytałam a właściwie medytowałam z zamkniętymi oczami nad jej fragmentami. Książką tą była "Tożsamość" Brygidy Pietraszek.


Książka wymaga wewnętrznego skupienia. To nie jest powieść do poduszki, ale kontemplacja nad znaczeniem treści. I choć warunki zewnętrzne - pola bitwy - temu nie sprzyjały, tym bardziej chciałam doświadczyć zanurzenia się w świadomości.

Lubię nowe bodźce i niestandardowe połączenia (... jak np rosół z ogórkiem kiszonym i śmietaną które jadałam za dziecka).
Więc medytacja w hałasie jak najbardziej mnie kręci.

I gdy tak rozmyślam w swoim wnętrzu, chłopak który tam pracował, zapytał co robię.

Odpowiedziałam, że kontempluję to co czytam.

Zaintrygował się.

I tak rozpoczęła się rozmowa o świadomości, kim jesteśmy, o życiu i doświadczeniach, jak i o układzie nerwowym i medycynie chińskiej.

Potem rozmawialiśmy o wyborach i o tym co jest ważne. O jego odejściu z pracy w korporacji w wieku 28 lat, ponieważ nie radził sobie ze stresem.

(Ze stresu pojawiła się u niego epilepsja. Wyleczył się z niej stosując metody jego babci, które przywiozła jeszcze z czasów jak mieszkała w murzyńskiej wiosce).

I o tym jak jest szczęśliwszy wykonując prostą pracę w której ma czas by spotkać się z ludźmi.
Porozmawiać.
Zaciekawić się życiem.

A potem dołączył drugi chłopak.
Okazał się Rumunem wychowanym we Włoszech. I z radością opowiadał mi jak wielkim fanem Sapkowskiego jest. Porozmawialiśmy więc o filmie (nie widziałam) i o książkach (czytałam).
I znów o świadomości, losie i wyborach.

To była jedna z głębszych moich rozmów w tym roku.

I tak, czytając ale nie-czytając "Tożsamość", dotknęłam Życia i Sedna.
Przejawów Życia.
Innych Świadomości.

Bo to co najlepsze i najważniejsze często dzieje się przy okazji, mimochodem, kiedy jesteś otwarta, na to co jest i co się objawia.

A moje dzieci?
Były przeszczęśliwe.
Dostały dodatkowy czas i okazały się team-em nie do zdarcia.


Jeśli chcesz wiedzieć KIM JESTEŚ, zaglądnij do "Tożsamości". Brygida Pietraszek  zainspiruje Cię do wglądu w siebie.”

Ela, UK (dotyczy książki „Tożsamość”)

 

 

💬 „Wcześniej, kilka razy czytałam słowa samej autorki Brygida Pietraszek  o Jej nowej książce "Tożsamość. O naturze tego Kim Jesteśmy". Kilka razy opisy innych Czytelników tej pozycji. I zgodnie z tym co pisze w książce Brygida, gdy przychodzi właściwy czas, doświadczamy tego, na co jesteśmy gotowi. Ja zamówiłam książkę w końcówce lutego. Jasny impuls.

Czytałam ją 1szy raz przed wyjazdem na moje tygodniowe odosobnienie. Wróciłam i czytam ją na nowym poziomie. Zdolna rozpoznać przekaz jeszcze głębiej. Czytałam partiami, wracając do różnych treści wielokrotnie. Byłam z treścią i wibracją.

Czas, aktywności zwolniły - a ja chłonęłam. Działo się coś dziwnego w energii. Myśli spokojne (pusta głowa), przyjmowanie i rozpoznawanie. Sporo wglądów.

Nie wszystko tutaj rozumie umysł, lecz czego nie rozumie, rozpoznawane jest przez głębszą Istotę. Przypominane. Jak powrót do domu ⛩!

Teraz bardziej wiem, gdzie jestem na swej Drodze między opisywanymi w książce ścieżkami oczyszczania i duchowego oświecenia. Poza spokojem pojawiają się chwile radości i miłości do wszystkiego, radykalna akceptacja i wreszcie spokój poddawania osobowego ego.

„Tożsamość” to nieoceniony drogowskaz na tej Drodze.

Dziękuję Brygido. Dziękuję”

Aleksandra, Wielkopolska

 

 

 

💬„Nigdy nie byłam w Indiach, ale słyszałam taką opinię, że w tym kraju od pierwszej chwili można się zakochać lub zniechęcić do niego.

Stosując powyższą metaforę do książki autorstwa Brygida Pietraszek ,,Tożsamość. O naturze tego Kim Jesteśmy", sięgając po tę pozycję, można ją wchłonąć i poczuć całym sobą lub bezpowrotnie odrzucić.

Ja czekałam na tę książkę i się nie zawiodłam.

Wcześniej czytałam inną książkę Brygidy ,,Jestem Świadomością. O zaawansowanych stanach świadomości.", więc znałam już nurt, w jakim autorka pisze.

,,Tożsamość..." nie jest łatwą książką dla umysłu, ale jest ucztą dla duszy i przy odpowiedniej gotowości, może stać się silnym impulsem do odkrywania istoty życia.

Autorka w bardzo naturalny sposób, na podstawie swoich subiektywnych doświadczeń, kieruje nas na subtelną płaszczyznę duchowości i z tej perspektywy opisuje tożsamość.

Książka ta, nie zawiera dogmatów, porad, ćwiczeń, technik rozwojowych, gotowych rozwiązań, jest próbą zwerbalizowania tożsamości duchowej i dróg, które prowadzą do jej poznania.

Ta recenzja nie jest zachętą do zakupu ani próbą dyskryminacji tej publikacji. Jest przestrzenią wolnego wyboru doświadczenia siebie w słowach autorki.

Każdy ma duchową tożsamość, ale nie wszyscy jej świadomie doświadczają.
Nie kupuj kota w worku, ale zaufaj temu, co poczujesz. ?”

Julita, Sieradz (dotyczy książki „Tożsamość”)

 

💬„Wypełnił mnie błogi spokój. Jestem w momencie życia, gdzie dużo się zmienia, a ja szarpię lub trzymam się kurczowo tego co było. Dzięki przekazowi płynącemu z tej książki nabrałem głębokiego przekonania, że wszystko jest tak jak powinno być.”

Krzysztof, Wrocław (dotyczy książki „Tożsamość”)

 

💬 ”☀️ Dziś kolejny fragment… Ten tekst przenosi mnie w to (o) czym jest. Twojej książki się nie czyta, ją się medytuje ? Boskie! ? Bardzo dziękuję ❤️”

Szymon (dotyczy książki „Tożsamość”)

 

💬 „Jedynym wycinkiem wszechświata, który na pewno możesz poprawić, jesteś Ty sam” Aldous Huxley.

Są książki, które nie tak trudno zrecenzować, choć w każdym zdaniu, w którym o nich piszesz, jesteś tylko subiektywnym obserwatorem ich treści. Czasem ta subiektywność, zachęci kogoś do czytania, a czasem nie. 

Jednak są takie pozycje czytelnicze, które niejako każdego z czytelników zmuszają do głębszych przemyśleń, czasem zadawania pytań, jak i analizy tematu. Te książki podlegają tylko i wyłącznie własnej recenzji. 
Są czymś w rodzaju przewodnika po świecie, którego autor nam przedstawia, często na bazie własnych doświadczeń, zachęcając jednocześnie do odkrywania własnych dróg, i zadawania pytań, na które jak się okazuje, tylko my znamy odpowiedź.

W dedykacji napisała: „Droga do siebie nie wymaga mistycznych praktyk. Często to zwyczajne życiowe kroki, otwartość na ludzi, by dokonać skoku w inny poziom świadomości, by wypełnić nasze ludzkie przeznaczenie”,
a potem z każdą stroną o tej drodze było coraz więcej i coraz ciekawiej, choć jak zaznacza: „Nie ma jednej słusznej drogi do samopoznania. Każda droga jest subiektywna tak jak rozpoznawana krok po kroku prawda”.
Mówi także, by tą drogą, podążać spokojnie: „Nie czyń ze swojej drogi maratonu, nie porównuj się z innymi, bo to Twoja droga, którą masz przejść swoim tempem...”

Nie, nie napiszę, o czym jest ta książka. ?
Jeśli chcesz się przekonać, to zachęcam do udania się we własną podróż i rozważania.?

Przeczytałam ją, często zatrzymując się, bo moim zdaniem tego wymaga, jeśli faktycznie chcesz poddać rozważaniom treści w niej zawarte, oparte na doświadczeniach i rozważaniach autorki.

Brygida Pietraszek dziękuję, za to, że mogłam odbyć tę podróż”

Kamila, Dolnośląskie (dotyczy książki „Tożsamość”)

WYDARZENIA

WYJAZD KONTEMPLACYJNY "GRZMOT CISZY"

  • Termin:  19-21 MAJ 2023

EDYCJA MAJ 2023 - ZAPISY JUŻ PRZYJMUJEMY

WYJAZD KONTEMPLACYJNY   z cyklu: "GRZMOT CISZY"

Gdzie : MAZURY/MAZURSKIE SIEDLISKO EKSPRESJI 

Zanurzeni w wewnętrznej ciszy mamy niezwykłą moc docierania do najgłębszej własnej prawdy

więcej

WYJAZD KONTEMPLACYJNY "WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD BYĆ"

  • Termin:  16-18 WRZESIEŃ 2022

❤EDYCJA WRZESIEŃ 2022 - ZAPISY JUŻ ZAMKNIETE❤

WYJAZD KONTEMPLACYJNY   z cyklu  : "Wszystko Zaczyna się od BYĆ"

Gdzie : MAZURY/SIEDLISKO NAWIADY 

W czasie chaosu odnajdź Siebie a tym samym spokój, harmonię. 

więcej

"WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD BYĆ" WYJAZD KONTEMPLACYJNY

  • Termin:  13-15 maj  2022

NOWA EDYCJA 2022  - ZAPISY JUŻ ZAMKNIĘTE

WYJAZD KONTEMPLACYJNY   z cyklu  : "Wszystko Zaczyna się od BYĆ"

Gdzie : MAZURY/SIEDLISKO NAWIADY 

W czasie chaosu odnajdź spokój, harmonię. Bądź spójny ze Sobą. 

więcej

Artykuły

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Więcej informacji na temat polityki dostępne w zakładce Polityka Bezpieczeństwa.

Akceptuję pliki cookies z tej witryny